Eljoy bikes е компания, фокусирана върху динамичната и нашумяла e-bike индустрия. Приемаме нашата работа много сериозно и сме напълно ангажирани с развитието на нашите иновативни продукти и обслужването на нашите ценни клиенти.
Стараем се да добавяме уникална идентичност на всеки велосипед, който правим. Сега, ние се гордеем с нашите модели електрически велосипеди - за тяхното безкомпромисно качество, дизайн и безопасност.
Eljoy Bikes е българска компания, създадена в град Варна. Имаме дългогодишен опит в създаването и производството на различни модели електрически велосипеди и литиево-йонни батерии за тях. Ние сме екип от посветени e-bike ентусиасти и предприемачи със страст към зелената култура и технологии. От самото начало ние следваме нашата отдаденост за подобряване качеството на живот на хората. Ние сме тук, защото обичаме велосипеди, но повече от всичко обичаме електрически велосипеди.
https://www.eljoybikes.com
Произведено в България
Произведено в България
Надявам се тази тема да нараства неограничено.
Re: Произведено в България
И по тоя повод:
„Елджой“ получи финансиране от 630 хил. евро
Българската компания за електрически велосипеди „Елджой“ получи финансиране от 630 хил. евро. Средствата са от “Телерик”, LAUNCHub Ventures, фондът Eleven и Bgmenu. Инвестиционният рунд бе затворен през февруари.
Парите ще отидат основно за увеличаване на производствения капацитет и технологично развитие на продукта. Сред целите ни е да стъпим на нови пазари”, коментира Галин Бонев, основател на „Елджой“. Плановете на българската компанията включват навлизане в Западна Европа и САЩ. В момента „Елджой“ развива нов проект, който предстои да бъде обявен скоро и обещава да трансформира градската среда.
„Инвестицията ми в „Елджой“ кореспондира пряко с професионалните и личните ми приоритети. Разбирането ми е свързано с все по-голямата необходимост за въвеждането на продукти и услуги, които носят позитивна промяна за потребителите, бизнеса и планетата”, коментира Владимир Давчев, основател на BGmenu.
Инвеститорите виждат значителен потенциал в е-мобилност индустрията и отбелязват, че България е един от най-големите производители на велосипеди в Европа, а електрическите велосипеди са най-бързо растящият сегмент от пазара на електрически превозни средства. Същевременно в много страни доставките на храни до дома се осъществяват именно с електрически велосипеди и в тази ниша търсенето също расте с бързи темпове, затова и бизнес плановете на компанията са съпоставимо високи, коментират от дружеството.
„Ние винаги сме вярвали, че България е добра база за производство за Европа спрямо Китай и другите азиатски държави (т.н. nearshoring), и съответно имаме инвестиции в няколко хардуерни компании със собствени продукти с добавена стойност подобно на „Елджой”, коментира един от инвеститорите Ивайло Симов, управляващ партньор в Eleven. Според него в настоящата глобална ситуация може дори да има допълнителен ръст на търсенето на продуктите „Елджой”, особено поради предимствата, които локалните производители предоставят.
„Аз лично имах огромен „а-ха“ момент, когато се качих на електрически велосипед. Това е най-голямата революция, откакто е изобретен велосипедът, защото надгражда грандиозно усещането, поводите и местата до които може да стигнете с колело. Да бъда част от тази революция е наистина вълнуващо“, споделя Светозар Георгиев, съосновател на „Телерик".
От 2017 г. до момента “Елджой“ си партнира с „Клийнтех България”. Производителят на електрически велосипеди бе подкрепен от организацията в няколко инициативи, включително пилотния проект със Столичната община за първата в България система за споделено ползване на електрически велосипеди в градска среда, която стартира през 2018 г. и продължава да работи и функционира успешно на територията на София. Наред с достъпа до обучения и експертиза в сферата на бизнес развитието и др., „Клийнтех България” осигури финансиране в размер на 112 хиляди евро, което подпомогна компанията да създаде, валидира и развие основните компоненти на бизнеса си.
- Смърфа
- Мнения: 54
- Регистриран на: Пон Апр 06, 2020 9:35 pm
- Местоположение: København/Варна
- x 26
- x 36
- Обратна връзка:
Re: Произведено в България
https://audioplatinum.com/
АудиоПлатинум - звукови устройства и кабели произведени във Варна.
АудиоПлатинум - звукови устройства и кабели произведени във Варна.
Търси се: Стара жена, ограбена и изхвърлена от дома ѝ. Съсухрена, силно прегърбена и с трескаво горящи очи. Не помни коя е, но често плаче и вика децата си. Винаги носи дрипаво зелено палто и избеляла червена забрадка. На един от пръстите ѝ има златна халка с гравирано "Свобода или смърт". Името ѝ е България.
Re: Произведено в България
Корона кризата ще е до време. Дългосрочните инвестиционни намерения си напредват.
Повече - на сайта."Монбат" започва подготовката на нов завод във Враца
Инвестиционното предложение е внесено в Регионалната инспекция по околната среда и водите (РИОСВ) - Враца, в началото на март и е публикувано на сайта на общината. Проектът е подаден от дъщерната компания "Монбат Ен Би Пи" и предвижда изграждане на инсталация за производство на биполярни оловно-кисели акумулаторни батерии. Преди време "Монбат" купи лиценз за технологията GreenSeal на американската развойна компания Advanced Battery Concepts, която има приложение в областта на ВЕИ, електрическите автомобили, индустриалните UPS системи и др.
Новият завод ще се намира на около 1 км югоизточно от Враца в местността Манастирски дол. "Монбат" вече е купила необходимия й парцел от 40 дка, на който ще бъде разположена площадката, показва справка в Имотния регистър.
...
Подробности за самия проект засега няма, като по информация на общината отпреди година инвестицията ще бъде от порядъка на 40 млн. лв. и ще създаде 150 работни места. Стартовият капацитет на новата мощност ще бъде 1 млн. батерии годишно, но постепенно ще се увеличава.
Re: Произведено в България
Много добра инициатива.
Преки връзки за сваляне на файлове със списъците.
От http://www.babh.government.bgБългарска агенция по безопасност на храните (БАБХ) публикува списък с български производители и преработвателни предприятия. Инициативата има за цел да улесни потребителите, като се дава възможност на директна доставка на пресни български продукти до адрес.
В списъка са събрани координатите на производители, регистрирани по Наредба № 26 за специфичните изисквания за директни доставки на малки количества суровини и храни от животински произход. Те произвеждат мляко и млечни продукти (кисело и прясно мляко, сирене, кашкавал, извара и масло), яйца, мед и обект за преработка на птиче, телешко и свинско месо.
Преработвателите, включени в списъка, обработват основни суровини от животински произход – кланици, месопреработватели, млекопреработватели и пакетажни за яйца.
Третата група производители предлагат плодове и зеленчуци, както и посевен и посадъчен материал.
Всички селскостопански производители и преработватели, които вече са включени в списъка имат изискуемите регистрации по Закона за храните (ЗХ), където е приложимо - по Закона за ветеринарномедицинската дейност (ЗВД) и Закона за защита на растенията (ЗЗР).
Бизнес операторите, които искат да бъдат включени в списъка също трябва да имат регистрация по ЗХ и ЗВД. Производителите на посевен и посадъчен материал трябва да са регистрирани като производители или търговци по ЗЗР.
Желаещите могат да изпратят координати за връзка на имейл адрес [email protected]. Задължително е да бъде отбелязан регистрационният номер на обекта. Необходимо е да бъдат посочени име на фирмата, телефон, електронна поща, линк към сайта си (ако разполагат с такъв) и асортимент за потребителите.
Директни доставки на малки количества суровини и храни от животински произход (9.4.2020г.)
Преработвателни предприятия за суровини от животински произход (9.4.2020г.)
Производители и търговци на плодове и зеленчуци (9.4.2020г.)
Производители и търговци с посевен и посадъчен материал (9.4.2020г.)
Преки връзки за сваляне на файлове със списъците.
- Смърфа
- Мнения: 54
- Регистриран на: Пон Апр 06, 2020 9:35 pm
- Местоположение: København/Варна
- x 26
- x 36
- Обратна връзка:
Re: Произведено в България
Българска компания за сателити https://www.endurosat.com/
Интервю с Георги Георгиев , софтуерен лийд https://noblehire.io/bg/blog/2020/04/14 ... GM9v0Yio#/
Интервю с Георги Георгиев , софтуерен лийд https://noblehire.io/bg/blog/2020/04/14 ... GM9v0Yio#/
Търси се: Стара жена, ограбена и изхвърлена от дома ѝ. Съсухрена, силно прегърбена и с трескаво горящи очи. Не помни коя е, но често плаче и вика децата си. Винаги носи дрипаво зелено палто и избеляла червена забрадка. На един от пръстите ѝ има златна халка с гравирано "Свобода или смърт". Името ѝ е България.
Re: Произведено в България
Цялата статия - на capital.bgГерманският фонд Freigeist влага над 1 млн. евро в българската EnduroSat
Българската компания за наносателити EnduroSat привлече поредна инвестиция. Германският фонд Freigeist вложи в бизнеса над 1 млн. евро, което е най-голямата им инвестиция до момента. Новата финансова инжекция идва само месец след както EnduroSat привлече финансиране от 652 хил. лв., осигурени от Neo Ventures. Целта на компанията е да разрасне инженерния си екип и официално да започне да предлага нова споделена сателитна услуга.
Re: Произведено в България
На сайта е видеото с интервюто - струва си да се изгледа.Българска компания изстрелва наносателит в Космоса до края на 2020 г.
Райчо Райчев, създател на EnduroSat и програмата "Космически предизвикателства"; Виктор Данчев, директор на мисиите в EnduroSat; Павел Езекиев, управляващ партньор в Neo Ventures, Bloomberg TV Bulgaria Интервю, 03.06.2020
Българската технологична компания EnduroSat планира да изстреля втори сателит до Космоса в края на тази или началото на следващата година. Първата мисия на компанията беше през 2018 г. , когато до Космоса беше изстрелян наносателит с информационни и образователни цели. Новият сателит обаче ще бъде шест пъти по-голям от предходния. Това каза Райчо Райчев, създател на българската компания за наноносители EnduroSat и програмата "Космически предизвикателства", в интервю за Bloomberg TV Bulgaria с водещ Вероника Тонева.
"В последните 10 години рязко се промени начинът, по който се създават космически мисии – ако допреди това бяха държавни, сега се появиха предприемачи със сериозни амбиции. Секторът се основава на тежък инженеринг и регулации и обикновено това налага да се стартира с многомилионни и милиардни инвестиции".
"Компанията се развива добре, за трета поредна година успяваме да отбележим значителен ръст в продажбите и броя на клиентите. Планираме да увеличим екипа си от 50 души с още 50% в следваща година", каза Райчев.
С новия сателит ще революционализираме космичесия сектор. Сега мисията ни е много по-мащабна и комерсиална. Това, от своя страна, заяви Виктор Данчев, директор на мисиите в EnduroSat.
България продължава да търси своя еднорог. Секторът, в който EnduroSat работи, е дългосрочен, но аз вярвам, че това ще е първата такава компания. Това мнение изрази Павел Езекиев, управляващ партньор в Neo Ventures.
Мисията, планирана за края на тази или началото на следващата година, ще се случи с услугите на SpaceX и нейната ракета Falcon 9. Името ѝ ще бъде SPARTAN, стана ясно още от разговора.